Arche Siedlisko

Dla szkół

Mamy nieskrywaną przyjemność powitać Was w fascynującym świecie przyrody! Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie tajemnice skrywają lasy, łąki i zarośla? A może marzyliście o tym, by uczestniczyć w lekcji, która przeniesie Was w bezpośredni kontakt z dziką przyrodą?

Co czeka na Was podczas naszych lekcji? Będziemy razem badać, eksplorować i odkrywać fascynujące zjawiska przyrodnicze. Poznamy w tajemnicę roślinności, sekrety zwierząt i zgłębimy nieznane aspekty ekosystemów. Przygotujcie się na interaktywne doświadczenia, które rozbudzą Waszą ciekawość i otworzą drzwi do fascynującego świata przyrody.

Nasi doświadczeni instruktorzy-przyrodnicy to pasjonaci, którzy podzielą się swoją wiedzą w sposób przystępny i pełen entuzjazmu. Lekcje przyrodnicze w Siedliskach blisko natury to nie tylko nauka, to także przygoda, która rozwija umiejętności obserwacji, kreatywności i zrozumienia złożonych związków między organizmami żywymi a ich otoczeniem.

Zapraszamy Was w wyjątkową podróży do świata przyrody. Tu nauka staje się niezapomnianą przygodą! Odkryjcie razem z nami, jak blisko natury można uczyć się i inspirować otaczającym nas środowiskiem. Dajcie swoim uczniom szansę na edukację, która trwać będzie dłużej niż jedna lekcja – lekcję, która zapadnie głęboko w ich pamięć i rozbudzi pasję do odkrywania przyrody.

Poznaj Arche Siedlisko

Oferty szkolne 2024

lekcje przyrody wśród natury

Arche Siedlisko to projekt społeczny, którego celem jest umożliwienie poznania niezwykłych miejsc i ludzi w wygodnej i samoobsługowej formule ecoboxów.

Pomysł zrodził się z potrzeby przebywania wśród natury, w sposób niewymuszony, w miejscach nieoczywistych, z dala od tych z pierwszych stron gazet, za to blisko lokalnych tradycji i społeczności.

Nasze lokalizacje

Wypoczywaj z dala od tłumów!

4 województwa, 11 lokalizacji

Głęboko wierzymy, że nie trzeba podróżować na drugi koniec świata, żeby się zrelaksować i złapać dystans. Wiemy jak wiele mają do zaoferowania polskie regiony i chcemy się tym z Wami podzielić. Nasza oferta skierowana jest do każdego, kto ma ochotę poznać nowe, nieoczywiste miejsca, smaki, kulturę oraz ludzi. Dla tych, którzy są gotowi na cyfrowy detox i wyobrażają sobie wypoczynek bez telefonu, telewizora i Internetu.

Arche Siedlisko

Zakwaterowanie

Do dyspozycji gości przygotowaliśmy ecoboxy z wygodnym miejscem do spania dla 1, 2, 3 lub 4 osób. Większość z nich ma 2 sypialnie z wygodnymi, podwójnymi łóżkami, salon z kanapą i aneksem kuchennym wyposażonym w płytę grzewczą, małą lodówkę, naczynia i sztućce oraz łazienkę z prysznicem i toaletą. Na Podlasiu mamy też połówki boxów, z jedną sypialnią, aneksem kuchennym i łazienką. Nasze obiekty są całoroczne, posiadają izolację, klimatyzację i ogrzewanie nadmuchowe sterowane pilotem. Usytuowane są na terenach dawnych siedlisk, ze starą drewnianą zabudową, gdzie można wspólnie spędzić czas i schronić się w razie niepogody. Dookoła znajdują się łąki, lasy i tereny typowo wiejskie.

W naszym największym Siedlisku (Augustynka 39 / Podlasie) znajduje się 20 ecoboxów. W każdym regionie mamy kilka lokalizacji oddalonych od siebie rzut beretem, co z pewnością spodoba się większym grupom.

 

 

Arche Siedlisko

Wyżywienie

Projekt Arche Siedlisko zakłada model wypoczynku inny niż znany z hoteli. Obiekty nie posiadają pionu gastronomicznego ani restauracji, każdy box jest jednak wyposażony w płytę grzewczą, lodówkę, czajnik oraz podstawowe akcesoria kuchenne (sztućce, garnki) do samodzielnego przygotowania posiłków.

Istnieje jednak możliwość zamówienia produktów śniadaniowych, smacznego cateringu z lokalnych restauracji lub zorganizowania wspólnej kolacji z degustacją regionalnych dań, przygotowanej np. przez Koło Gospodyń Wiejskich.

 

 

Co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić?

Dodatkowo

 • Or warsztatów z regionalnego rękodzieła, przyrodniczych lub fotograficznych, kulinarnych lub sportowych.
 • W wielu Siedliskach mamy rowery do wypożyczenia.
 • Drewno na ognisko można zamówić w Siedlisku, pocięte i przygotowane. Pozwoli to uniknąć kar za nielegalną zbiórkę drewna z Lasów Państwowych.
 • Dla większych grup z odpowiednim wyprzedzeniem możemy zorganizować kolację z degustacją lokalnych dań przygotowanych m.in. przez Koło Gospodyń Wiejskich.
 • Możemy także zorganizować animacje dla grup szkolnych.

Drodzy goście! Decydując się na wybór Arche Siedlisko pamiętajcie, że to obiekty usytuowane w kameralnych, spokojnych  miejscach, z dala od tłumów ale blisko lokalnych społeczności. Chcemy ten szczególny klimat zachować, dlatego prosimy o przestrzeganie regulaminu. Nie boimy się spotkań grupowych ani imprez, ale w naszych obiektach muszą one uwzględniać specyfikę regionów. Jeśli potrzebujecie więcej prywatności, wybierzcie Siedliska oddalone od sąsiadów.

 

Arche Siedlisko

Dla grup

Dla grup szkolnych w Siedlisku przygotowujemy dopasowaną kompleksową ofertę obejmującą noclegi, wyżywienie oraz atrakcje, m.in.:

 • warsztaty regionalnego rękodzieła
 • warsztaty i pokazy kulinarne z degustacją  – przygotowywanie regionalnych potraw
 • ogniska
 • kino plenerowe
 • animacje

Zapraszamy do kontaktu.
Oferty wyceniamy na podstawie dopasowanego programu, obejmującego noclegi i atrakcje.

 

Skontaktuj się z nami

Rezerwacja

Jeśli szukasz inspiracji na nieoczywisty wyjazd firmowy lub klimatyczną konferencję, skontaktuj się z nami:

📞 42 293 09 00

📧 marketing@archesiedlisko.pl

Pracujemy od pn. do pt., w godzinach 8:00-16:00.

Napisz do nas

  Zabezpieczenie przed robotami dla formularza kontaktowego.

  * Pole wymagane