Arche Siedlisko

Roztocze – Typin 140

Typin 140 – Roztocze

Nasze zalety

Typin to mała wieś położona w malowniczej dolinie rzeki Huczwy, na Roztoczu Tomaszowskim w odległości 20 km od Tomaszowa Lubelskiego. Arche Siedlisko w Typinie jest fantastyczną bazą wypadową do odkrywania uroków Roztocza Środkowego. Roztocze to prawdziwy raj dla rowerzystów, smakoszy regionalnej kuchni, a także łowców niespotykanych zabytków. Tutaj po prostu nie da się nudzić. Jest tu przepięknie zarówno zimą jak i latem. Od Zwierzyńca – najpiękniejszego miasta na Roztoczu dzieli nas  50 km.

Zakwaterowanie

Na terenie należącym do dawnego siedliska, do dyspozycji gości udostępniamy 8 ecoboxów tarasami, z 2 sypialniami z podwójnymi łóżkami, łazienką i salonem z aneksem kuchennym, z rozkładaną sofą i z podstawowym wyposażeniem, które w zupełności wystarcza do komfortowego wypoczynku. Jest tu mała lodówka, dwupalnikowa płyta indukcyjna, zestaw garnków, naczyń i sztućców. Nasze ecoboxy są całoroczne, posiadają izolację , klimatyzację i ogrzewanie nadmuchowe, regulowane pilotem. Arche Siedlisko jest projektem bezobsługowym. Nie posiadamy na miejscu recepcji. W okresie jesienno-zimowym warto wziąć po uwagę, że boxy nie są stale ogrzewane. Na terenie dostępne jest specjalnie wyznaczone miejsce na ognisko, do wspólnego spędzania czasu, przy gwieździstym niebie. W razie niepogody będzie można schronić się w starej stodole.

✔️ Wyposażenie boxu – salon z aneksem kuchennym: stół, krzesła, mała sofa, mała lodówka, dwupalnikowa kuchenka indukcyjna, zestaw garnków, sztućców, naczyń (talerze + kubki), patelnia, durszlak, płyn do naczyń, suszarka do naczyń, czajnik, korkociąg, worki na śmieci, szczotka i szufelka, mała miska dla piesków; łazienka: ręczniki, papier toaletowy i mydło w płynie; 2 sypialnie: łóżeczko turystyczne i krzesełko do karmienia (na życzenie), szafa na ubrania, 2 podwójne łóżka, pościel; 2 leżaki, ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja, dodatkowy grzejnik elektryczny w łazience.

✔️ Teren Siedliska nie jest wybetonowany ani nie ma sztucznych chodników, w czasie intensywnych opadów może być mokry i grząski, warto pamiętać w tym okresie o odpowiednim obuwiu.

✔️ Zapraszamy ze zwierzętami! Za pobyt czworonożnych przyjaciół pobieramy dodatkową opłatę 50 zł/szt., a przez wzgląd na kolejnych gości prosimy, żeby zwierzaki posiadały własne legowiska. Wszelkie zabrudzenia np. pościeli czy zatkany odpływ kanalizacyjny związane z nadprogramową pracą serwisów sprzątających będą obciążone dodatkową opłatą. Prosimy również o sprzątanie po swoich pupilach na terenie Siedliska.

✔️ Zadbaj z nami o Siedlisko. Przed wyjazdem prosimy o posprzątanie boxu (pozmywanie naczyń, zdjęcie poszewek z kołder i poduszek) oraz wyrzucenie nieczystości do pojemników na śmieci na zewnątrz.

TYPIN Pogoda

Atrakcje okolicy

Będąc w Typinie koniecznie trzeba wybrać się na wycieczkę do pobliskiej gminy Susiec.  To tutaj znajdują się olbrzymie połacie lasów Puszczy Solskiej z pięknymi i niezatłoczonymi szlakami turystycznymi. Są też miejsca bardziej popularne jak rezerwat „Nad Tanwią” nazywany „Szumami na Tanwią”, które w 2018 r. otrzymały tytuł laureata w konkursie na „7 cudów Polski”. Z wielu tras rowerowych godna polecenia jest trasa przez Piekiełko na Białą Górę (dł. trasy 40,9 km) oraz bezdroża Łaszczówki (dł. 28,4 km). Miłośników aktywnego spędzania czasu ucieszy oferta spływów kajakowych rzeką Huczwą, które warto rozpocząć od Lubyczy Królewskiej. Zimą natomiast będzie można wybrać się do nas na narty. Tuż obok Typina w tym roku zostanie otwarty stok narciarski. Miłośnicy plażowania znajdą w okolicy wiele ciekawych miejsc do spędzania czasu: Majdan Sopocki, Stawy Echo w Zwierzyńcu czy Zalew w Krasnobrodzie. Pasjonaci historii również nie będą zawiedzeni. W okolicy znajduje się m.in.  Muzeum i Miejsce Pamięci w Bełżcu, ruiny cerkwi pw. św. Paraskewy, które zagrały w filmie „Zimna wojna”, Grody Czerwieńskie, Zwierzyniec, „perła renesansu”, czyli Zamość, którego Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO… i inne o których dowiecie się z naszego miniprzewodnika.

Atrakcje dla dzieci

Choć w najbliższej okolicy nie ma atrakcji typowych dla najmłodszych, w sezonie z pewnością ucieszy ich czas spędzony nad rzeką lub nad jednym z zalewów w okolicy np. w Krasnobrodzie. Również tam znajduje się Park Dinozaurów. W Zamościu można zwiedzić Twierdzę, pójść do Zoo lub Parku Trampolin. Atrakcją będzie również stadnina koni w Dąbrowie Tomaszowskiej, gdzie oprócz obcowania ze zwierzętami można smacznie zjeść, a najmłodsi będą mogli pobawić się na placu zabaw. Warto Typin odwiedzić w okresie dożynek lub przyjechać na wiejski festyn. Szczególnie dla dzieci z miasta może być to ciekawe doświadczenie.

Wyżywienie

Ecoboxy wyposażone są w aneksy kuchenne, by we własnym zakresie, wygodnie przygotować posiłki. Najbliższe sklepy znajdują się w Łaszczowie, Podhorcach, Tomaszowie Lubelskim. Codziennie przez Typin przejeżdża sklep obwoźny. Jest bardzo dobrze zaopatrzony, można kupić w nim smaczne regionalne produkty oraz chemię.

Dojazd

Adres: Typin 140, 22-600 Tomaszów Lubelski
50.48716, 23.59857

Uwaga! W miesiącach jesienno-zimowych przy intensywnych opadach, może być utrudniony bezpośredni wjazd na teren Siedliska.

Jak dostać się do ecoboxu?

Miniprzewodnik po okolicy

Sprawdź co zwiedzać, gdzie pójść na spacer, a gdzie na najlepszą kawę.

https://archesiedlisko.pl/atrakcje-okolicy-roztocze/

Miody z wędrownej pasieki p. Bogusława Czapli

Polecane lokalne produkty

Bogusław Czapla tel. 794 110 521

„Produkty moje zdrowie Twoje” – takim sloganem p. Bogusław zachęca do spróbowania swoich miodów z wędrownej pasieki, które możecie nabyć nie dalej niż 1 km do Siedliska w Typinie. Powstaniu tak wyśmienitych miodów należy poświęcić wiele pasji i uwagi. Na różne pożytki wyjeżdża się w nocy, gdy pszczoły śpią, dopasowując się do okresów kwitnienia poszczególnych roślin. W ofercie p. Czapli znajdują się miody w słoikach 0,9l: wielokwiatowy, lipowy, akacjowy, gryczany, leśny i spadziowy (ze spadzi iglastej).
Miód zbiera się 2-3 a czasem nawet 5 razy w ciągu roku, wszystko zależy od wilgotności i słońca, na którego brak na Roztoczu nie można narzekać.
Będąc w okolicy zajrzyjcie do p. Bogusława po pyszny, regionalny miód i niezwykle ciekawe opowieści o procesie jego powstawania.

Znajdź swój ecobox