Arche Siedlisko

O nas

Co to jest Arche Siedlisko? Jaka jest jego idea?

Arche Siedlisko to projekt społeczny, którego celem jest umożliwienie poznania niezwykłych miejsc i ludzi w wygodnej i samoobsługowej formule ecoboxów.

Pomysł zrodził się z potrzeby przebywania wśród natury, w sposób niewymuszony, w miejscach nieoczywistych, z dala od tych z pierwszych stron gazet, za to blisko lokalnych tradycji i społeczności.

Noclegi w kontenerach 2

Chcemy zaproponować naszym gościom możliwość poznawania ciekawych ludzi, zwiedzania zakątków pełnych fantastycznych atrakcji, które oferują polskie regiony, w których często ciężko o satysfakcjonujący nocleg. Lokalnym społecznościom, w miejscach czasem nieco zapomnianym, chcemy dać impuls do rozwoju, pewną nadzieję na lepszy czas i chęć do wspólnego tworzenia czegoś wspaniałego.

Często znamy doskonale atrakcje, z których słyną Włochy, Hiszpania czy Grecja, a nie mamy pojęcia o tym, jakie oferuje Polska. Znamy Trójmiasto, Zakopane, czasem odpoczywamy na Mazurach, ale nie każdy pomyślałby, że np. na wschodzie Polski są miejsca, gdzie życie płynie w rytmie slow, drogi nie są pokryte asfaltem i to tam właśnie można wybrać się na urlop i cudownie wypocząć. Łatwo zauroczyć się tu serdecznością mieszkańców, podtrzymujących tradycję plecenia wianków, czy niekomercyjnymi gazetkami z przepisami na zanikające specjały regionalnej kuchni. We wsi liczącej niewiele ponad 100 mieszkańców, można zainspirować się pasją do fotografii, odwiedzając osobliwą „Galerię na płocie” z pejzażami Podlasia.

Głęboko wierzymy w to, że nie trzeba podróżować na drugi koniec świata, żeby się zrelaksować i złapać dystans. Wiemy jak wiele wspaniałego mają do zaoferowania polskie regiony i chcemy się tym z Państwem podzielić.

Jesteśmy świadomi jak wielką radość daje przebywanie na świeżym powietrzu.  Pragniemy żyć w zgodzie z naturą i zasadami zrównoważonego rozwoju. Poprzez nasze działania chcemy zmieniać świat na lepsze, krok po kroku. Uważamy, że to jedyna droga ku lepszej przyszłości dla nas wszystkich. Nasze ecoboxy powstały z kontenerów morskich z odzysku, są mobilne i stawiamy je w naszych Siedliskach przy minimalnej ingerencji w zastane środowisko. Nie wycinamy drzew, nie karczujemy lasów. Dodatkowo część naszych zysków przeznaczamy na działania proekologiczne (sadzimy lasy) oraz społeczne (wspieramy Fundację Leny Grochowskiej).

Arche Siedliska z założenia mają być przystępne. Nie chcemy tworzyć niepotrzebnych barier, lecz komfortowe miejsca do wypoczynku, które nie rujnują kieszeni i są fantastyczną bazą wypadową do odkrywania przepięknych zakątów polskich regionów.

Do kogo skierowana jest ta oferta?

Oferta skierowana jest do każdego, kto ma ochotę wyjść z domu i spędzić czas aktywnie, poznać nowe miejsca, o których być może nigdy wcześniej nie pomyślałby jako o kierunkach wakacyjnych, nowe smaki, kulturę i przede wszystkim ludzi. Dla tych, którzy gotowi są na cyfrowy detox, wyobrażają sobie urlop bez telefonów, bo w niektórych naszych miejscach nie ma zasięgu, a zamiast telewizorów proponujemy koncerty ptasiego radia.

Pejzaż

Oferta nie jest dla tych, którzy oczekują luksusów, nie lubią dzikiej zieleni, boją się błota i komarów. Arche ma bogatą ofertę hoteli, w której każdy może znaleźć coś dla siebie. W Arche Siedlisko dla nas największym luksusem jest przebywanie blisko natury i lokalnych społeczności.

Czy noclegi w kontenerach mogą być komfortowe? Czy zapewniają ciepło zimą i schronienie przed gorącem latem?

Przestrzeń naszych ecoboxów tworzą 2 sypialnie z dużymi, wygodnymi łóżkami i pościelą hotelową, salon z aneksem kuchennym, łazienka. Boxy są ogrzewane, posiadają klimatyzację i gwarantujemy, że latem panuje w nich przyjemna temperatura.

Wyposażenie jest podstawowe, ale wystarczające do wygodnego odpoczynku. Pozwala nam to na utrzymanie konkurencyjnej ceny. Wewnątrz dominują stonowane kolory drewna, na ścianach można zobaczyć obrazy malowane przez pracowników Fundacji Leny Grochowskiej. W przyszłości ciekawie byłoby pokazywać również rękodzieło lokalnych artystów.

Gdzie znajdują się Arche Siedliska? Jak wyglądają plany projektu Arche Siedlisko na najbliższy czas?

Obecnie można odwiedzić nas w 11 obiektach w 4 regionach.

Uważnie słuchamy opinii naszych gości i podejmujemy działania, by chcieli do nas wracać oraz poznawać w tej formule – turystyki miejsc nieoczywistych, kolejne regiony, w których już niebawem powstaną nasze ecoboxy.