Ujny – województwo świętokrzyskie

Nasze zalety

Można tu zatopić się w spokoju otaczającej przyrody, przemierzać przepiękne trasy rowerowe Green Velo, zdobywać zamki, poznawać legendy o świętokrzyskich czarownicach i odkrywać ślady dinozaurów. Nie tylko dzieci będą zachwycone! Zapraszamy do Arche Siedliska we wsi Ujny, w absolutnie niedocenianym województwie świętokrzyskim. Warto wybrać się tu na dłużej, okolice mają wiele ciekawych atrakcji do zaoferowania.

Noclegi w kontenerach 2

Zakwaterowanie

Do dyspozycji gości jest 12 ecoboxów, każdy z nich posiada 2 sypialnie z wygodnymi łóżkami (4 miejsca noclegowe), salon z aneksem kuchennym, wyposażonym w płytę grzewczą, lodówkę, naczynia i sztućce oraz łazienkę z prysznicem i toaletą. W boxaxh można ustawić komfortową temperaturę, trzeba jednak pamiętać, że to obiekty bezobsługowe – latem potrzebuję chwilę, żeby się schłodzić, a w okresie jesienno-zimowym, żeby się nagrzać. Ecoboxy usytuowane są na szumiącej łące, w pobliżu cieniodajnych drzew, na terenie dawnego gospodarstwa. Siedlisko ma miejsce na ognisko, do wspólnego spędzania czasu przy rozmowach do rana. Dookoła czekają kilometry malowniczych tras Green Velo (ponad 2000 km specjalnie wytyczonych tras rowerowych, po drogach o niskim natężeniu ruchu: https://greenvelo.pl/), prowadzących do wielu ciekawych atrakcji, które oferuje region. Z myślą o rowerzystach, wkrótce pojawią się stojaki na rowery, sprzęt potrzebny do podstawowych napraw oraz miejsce do suszenia odzieży. Miłośników koni ucieszy możliwość podszkolenia swoich umiejętności jazdy w stylu west lub po prostu relaks w siodle wyszkolonych koni w pobliskim Ranczu Kocieczyn.

Noclegi Arche Siedlisko

✔️ Wyposażenie boxu – salon z aneksem kuchennym: stół, krzesła, mała sofa, mała lodówka, dwupalnikowa kuchenka indukcyjna, zestaw garnków, sztućców, naczyń (talerze + kubki), patelnia, durszlak, płyn do naczyń, suszarka do naczyń, czajnik, korkociąg, worki na śmieci, szczotka i szufelka, mała miska dla piesków; łazienka: ręczniki, papier toaletowy i mydło w płynie; 2 sypialnie: łóżeczko turystyczne i krzesełko do karmienia (na życzenie), szafa na ubrania, 2 podwójne łóżka, pościel; 2 leżaki, ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja, dodatkowy grzejnik elektryczny w łazience.

✔️ Teren Siedliska nie jest wybetonowany ani nie ma sztucznych chodników, w czasie intensywnych opadów może być mokry i grząski, warto pamiętać w tym okresie o odpowiednim obuwiu.

✔️ Zapraszamy ze zwierzętami! Za pobyt czworonożnych przyjaciół pobieramy dodatkową opłatę 50 zł/szt., a przez wzgląd na kolejnych gości prosimy, żeby zwierzaki posiadały własne legowiska. Wszelkie zabrudzenia np. pościeli czy zatkany odpływ kanalizacyjny związane z nadprogramową pracą serwisów sprzątających będą obciążone dodatkową opłatą. Prosimy również o sprzątanie po swoich pupilach na terenie Siedliska.

✔️ Zadbaj z nami o Siedlisko. Przed wyjazdem prosimy o posprzątanie boxu (pozmywanie naczyń, zdjęcie poszewek z kołder i poduszek) oraz wyrzucenie nieczystości do pojemników na śmieci na zewnątrz.

UJNY Pogoda

Atrakcje okolicy

Ujny to wieś w Polsce, położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim, na skraju Cisowsko-Orłowińskiego Parku Krajobrazowego, jest idealnym miejscem wypoczynku dla osób kochających jazdę na rowerze, lecz również ciszę, spokój i otoczenie przepięknej przyrody, nietkniętej ręką człowieka. W pobliżu Siedliska znajduje się rezerwat przyrody Białe Ługi, z wyjątkową roślinnością bagienną. Znajdziemy tu m.in. owadożerną rosiczkę okrągłolistną i bociana czarnego. Z głębi tego uroczyska bierze początek jedna z najczystszych rzek w regionie – Czarna Staszowska oraz potok o osobliwej nazwie- Trupień.

Ta lokalizacja z pewnością spodoba się tym, którzy pragną odpocząć z dala od miasta, na łonie natury, lecz nie chcą rezygnować z wygody hotelu i dostępności atrakcji turystycznych. Tu naprawdę jest wiele do zobaczenia! Średniowieczne zamki, jaskinie, muzea, parki rodzinnej rozrywki, dinozaury… i wiele innych atrakcji czeka tu na miłośników przyrody, historii i architektury.

atrakcje w okolicy

Atrakcje dla dzieci

Województwo świętokrzyskie to niezwykła i tajemnicza kraina, prawdziwa perełka rodzimej tradycji podaniowej. Dzieci usłyszą tu opowieści o dzielnych rycerzach, pięknych księżniczkach, zbójach, diabłach i czarownicach z Łysej Góry.

W okolicy znajdują się średniowieczne zamki, pałace, jaskinie oraz rodzinne parki rozrywki, gdzie warto spędzić cały dzień. Na pewno nie będziecie się nudzić.

Na terenie Siedliska znajduje się specjalnie wyznaczone miejsce na ognisko, jest wiele dzikiej przestrzeni do biegania, gry w piłkę, podchody… ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Rowerem w 30 min dojedziecie malowniczym szlakiem Green Velo nad zalew Borków. Z czystego piasku, molo oraz wydzielonego kąpieliska na pewno ucieszą się najmłodsi.

atrakcje dla dzieci

Wyżywienie

W ecoboxach są aneksy kuchenne z niezbędnym wyposażeniem, by we własnym zakresie, wygodnie przygotować posiłki. Najbliższe sklepy znajdują się w Pierzchnicy oddalonej o 5 km, a w czwartki po świeże warzywa i owoce warto wybrać się na targ do Chmielnika. Na terenie Siedliska jest specjalnie wydzielone miejsce na ognisko. W miniprzewodniku, do pobrania niżej na stronie umieściliśmy informacje o lokalnych restauracjach, w których można smacznie zjeść.

Dojazd

Adres: Czarna 12, 26-015 Ujny
50.706962, 20.829330

Jadąc główną drogą w Ujnach po lewej stronie mijamy MOR, następnie skręcamy w pierwszą w prawo. Wjazd do Arche Siedliska będzie po prawej stronie po ok. 800 metrach. Z szacunku do zieleni, prosimy o pozostawienie aut w wyznaczonym miejscu. Uwaga! W miesiącach jesienno-zimowych przy intensywnych opadach, może być utrudniony bezpośredni wjazd na teren Siedliska.

Jak dostać się do ecoboxu?

Miniprzewodnik po okolicy

Sprawdź co zwiedzać, gdzie pójść na spacer, a gdzie na najlepszą kawę.

Znajdź swój ecobox

Arche Siedlisko Celiny

Inne Siedliska w regionie

Jeśli nie ma już w Ujnach wolnych miejsc, sprawdź nasze Siedlisko w Celinach. Ujny od Celin w linii prostej oddalone są o kilka kilometrów, jednak, żeby dojechać tam dobrą drogę potrzeba ok. 30 min.