Celiny – województwo świętokrzyskie

Nasze zalety

Między świętokrzyskimi polami, z dala o tłumów i cymbergajów, w miejscu, o którym jest cichosza powstało nasze Siedlisko w Celinach. Wcale nam to nie przeszkadza, bo nie lubimy, gdy jest o nas głośno. Cenimy sobie bliskość natury, ciszę i spokój. Czas płynie tu leniwie, nikomu nigdzie się nie spieszy, a otaczająca przyroda i krajobrazy pagórkowatych pól, lasów sosnowych zmieniają się w rytmie kolejnych pór roku. Chętnie podzielimy się z Wami tymi widokami. Przemiły sąsiad za płotem w agroturystyce gotuje posiłki, udostępnia miejsce z wiatą na ognisko oraz prowadzi wypożyczalnię rowerów. Jak zapragniecie spędzić czas bardziej aktywnie, zerknijcie do naszego przewodnika. Podpowiadamy, co można robić w okolicy. Celiny to świetna baza wypadowa do odkrywania świętokrzyskiego, miejsc niezwykłych i nieoczywistych.

Zakwaterowanie

Nasze ecoboxy metraże mają niewielkie, ale w zupełności wystarczające do komfortowego wypoczynku. Do dyspozycji gości przygotowaliśmy 10 ecoboxów, każdy z nich posiada 2 sypialnie z wygodnymi łóżkami (4 miejsca noclegowe), salon z aneksem kuchennym, wyposażonym w płytę grzewczą, lodówkę, naczynia i sztućce oraz łazienkę z prysznicem i toaletą. W boxaxh można ustawić komfortową temperaturę, trzeba jednak pamiętać, że to obiekty bezobsługowe – latem potrzebuję chwilę, żeby się schłodzić, a w okresie jesienno-zimowym, żeby się nagrzać. Nie ma u nas telewizorów ani Internetu, atmosferę tworzy otaczająca przyroda. Domki są na odludziu, blisko pól i lasów, w bezpośrednim sąsiedztwie nie ma typowych atrakcji turystycznych. Chcemy ten klimat zachować, ale nie boimy się spotkań grupowych i imprez. Za ścianą mamy fantastycznego sąsiada, posiadającego agroturystykę, gdzie w stodole można zorganizować wyjątkową imprezę lub nawet ślub.

✔️ Wyposażenie boxu – salon z aneksem kuchennym: stół, krzesła, mała sofa, mała lodówka, dwupalnikowa kuchenka indukcyjna, zestaw garnków, sztućców, naczyń (talerze + kubki), patelnia, durszlak, płyn do naczyń, suszarka do naczyń, czajnik, korkociąg, worki na śmieci, szczotka i szufelka, mała miska dla piesków; łazienka: ręczniki, papier toaletowy i mydło w płynie; 2 sypialnie: łóżeczko turystyczne i krzesełko do karmienia (na życzenie), szafa na ubrania, 2 podwójne łóżka, pościel; 2 leżaki, ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja, dodatkowy grzejnik elektryczny w łazience.

✔️ Teren Siedliska nie jest wybetonowany ani nie ma sztucznych chodników, w czasie intensywnych opadów może być mokry i grząski, warto pamiętać w tym okresie o odpowiednim obuwiu.

✔️ Zapraszamy ze zwierzętami! Za pobyt czworonożnych przyjaciół pobieramy dodatkową opłatę 50 zł/szt., a przez wzgląd na kolejnych gości prosimy, żeby zwierzaki posiadały własne legowiska. Wszelkie zabrudzenia np. pościeli czy zatkany odpływ kanalizacyjny związane z nadprogramową pracą serwisów sprzątających będą obciążone dodatkową opłatą. Prosimy również o sprzątanie po swoich pupilach na terenie Siedliska.

✔️ Zadbaj z nami o Siedlisko. Przed wyjazdem prosimy o posprzątanie boxu (pozmywanie naczyń, zdjęcie poszewek z kołder i poduszek) oraz wyrzucenie nieczystości do pojemników na śmieci na zewnątrz.

UJNY Pogoda

Atrakcje okolicy

Celiny to wieś w Polsce położona w województwie świętokrzyskim, w powiecie kieleckim.
Bezpośrednie otoczenie lasów i rzeki ,gdzie pieczołowicie pracują bobry, pływają pstrągi i spacerują raki sprawia, że Celiny są idealnym miejscem na relax.Tuż za płotem p. Paweł prowadzi agroturystykę, gdzie odbywają się ciekawe imprezy i wydarzenia, plenery malarskie, jest też galeria sztuki, jedyna w okolicy winnica i uprawa orkiszu.
Celiny to również fantastyczna baza wypadowa do odkrywania uroków regionu, miejsc niezwykłych i nieoczywistych, takich jak: Zamek w Bodzentynie, Szydłowie, Zagroda Czernikiewiczów, Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Świętej Katarzynie, Oczy Ziemi – prawdziwa perełka turystyczna, w dawnym kamieniołomie Gębury, Jaskinia Raj, Tokarnia – jeden z największych skansenów w Polsce, Park Jurajski w Bałtowie, Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej…

atrakcje w okolicy

Atrakcje dla dzieci

Województwo świętokrzyskie to niezwykła i tajemnicza kraina, prawdziwa perełka rodzimej tradycji podaniowej. Dzieci usłyszą tu opowieści o dzielnych rycerzach, pięknych księżniczkach, zbójach, diabłach i czarownicach z Łysej Góry.
W okolicy znajdują się średniowieczne zamki, pałace, jaskinie oraz rodzinne parki rozrywki, gdzie warto spędzić cały dzień. Na pewno nie będziecie się nudzić.
Polecamy odwiedzić Pałac w Kurozwękach i labirynt z kukurydzy, Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, muzeum zabawek i zabawkarstwa w Kielcach, Osadę Średniowieczną w Hucie Szklanej. Miłośników dinozaurów ucieszy Jura Park w Bałtowie i najprawdziwsze ślady dinozaurów Gagatach Sołtykowskich w pobliżu Skarżyska-Kamiennej i Stąporkowa.

atrakcje dla dzieci

Wyżywienie

U nas gotujecie sobie sami, to, na co macie ochotę. Przestrzeń jest niewielka, ale jest w niej wszystko, co potrzebne do wygodnego przygotowania posiłków: dwupalnikowa kuchenka indukcyjna, mała lodówka, zestaw garnków, patelnia. Jeśli na urlopie nie lubicie spędzać czasu w kuchni, Pan Paweł z agroturystyki za płotem chętnie przygotuje dla Was smaczne śniadania i obiadokolacje.

Najbliższe sklepy znajdują się w Rakowie, 9 km dalej.

Dojazd

Adres: Celiny 18, 26-035 Raków
50.69159, 20.91602

Uwaga! GPS na wiejskich drogach może błądzić. Można za cel obrać naszego sąsiada Agroturystykę Gratka. Prawie na przeciwko galerii Gratka znajduje się wjazd do naszego Siedliska.

Jadąc drogą w Celinach łatwo znaleźć galerię „Gratka”. Po drugiej stronie ulicy, prawie na przeciwko znajduje się wjazd do naszego siedliska. Z szacunku do zieleni, prosimy o pozostawienie aut w wyznaczonym miejscu. Uwaga! W miesiącach jesienno-zimowych przy intensywnych opadach, może być utrudniony bezpośredni wjazd na teren Siedliska.

Jak dostać się do ecoboxu?

Miniprzewodnik po okolicy

Sprawdź co zwiedzać, gdzie pójść na spacer, a gdzie na najlepszą kawę.

Znajdź swój ecobox