Arche Siedlisko

Podlasie – Gołubowszczyzna

Podlasie – Gołubowszczyzna

Nasze zalety

Do Gołubowszczyzny przyjeżdża się, by przy ognisku podziwiać blask księżyca odbijający się w Nurczyku, biesiadować na łące pod gołym niebem i leniuchować z książką na leżaku. W Siedlisku poranki spędza się bez pośpiechu, w towarzystwie ptasiego radia delektując pysznym śniadaniem ze świeżych, regionalnych produktów. Warto skupić się tu na detalach, zazwyczaj umykających uwadze – takich jak zapach polnych kwiatów, szelest drzew, czy szum rzek. Upalnym latem można się schłodzić się tu, wychodząc wody niemal prosto z boxów. Tereny w pobliżu Siedliska to również doskonałe miejsca do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, pozwalającej na odkrywanie smaków i zapachów wielokulturowego Podlasia.

Zakwaterowanie

Na rozległej łące otoczonej lasem do dyspozycji gości przygotowaliśmy 8 ecoboxów z malutkimi tarasami, każdy z 2 sypialniami, z 2 podwójnymi łóżkami, łazienką i salonem z aneksem kuchennym, sofą i z podstawowym wyposażeniem, które w zupełności wystarcza do komfortowego wypoczynku. Jest tu mała lodówka, dwupalnikowa płyta indukcyjna, zestaw garnków, naczyń i sztućców. Nasze ecoboxy są całoroczne, posiadają izolację , klimatyzację i ogrzewanie nadmuchowe, regulowane pilotem. Arche Siedlisko jest projektem bezobsługowym. Nie posiadamy na miejscu recepcji. W okresie jesienno-zimowym warto wziąć po uwagę, że boxy nie są stale ogrzewane.

✔️ Wyposażenie boxu – salon z aneksem kuchennym: stół, krzesła, mała sofa, mała lodówka, dwupalnikowa kuchenka indukcyjna, zestaw garnków, sztućców, naczyń (talerze + kubki), patelnia, durszlak, płyn do naczyń, suszarka do naczyń, czajnik, korkociąg, worki na śmieci, szczotka i szufelka, mała miska dla piesków; łazienka: ręczniki, papier toaletowy i mydło w płynie; 2 sypialnie: łóżeczko turystyczne i krzesełko do karmienia (na życzenie), szafa na ubrania, 2 podwójne łóżka, pościel; 2 leżaki, ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja, dodatkowy grzejnik elektryczny w łazience.

✔️ Teren Siedliska nie jest wybetonowany ani nie ma sztucznych chodników, w czasie intensywnych opadów może być mokry i grząski, warto pamiętać w tym okresie o odpowiednim obuwiu.

✔️ Zapraszamy ze zwierzętami! Za pobyt czworonożnych przyjaciół nie pobieramy dodatkowej opłaty, jednak przez wzgląd na kolejnych gości prosimy, żeby zwierzaki posiadały własne legowiska. Wszelkie zabrudzenia np. pościeli czy zatkany odpływ kanalizacyjny związane z nadprogramową pracą serwisów sprzątających będą obciążone dodatkową opłatą. Prosimy również o sprzątanie po swoich pupilach na terenie Siedliska.

✔️ Zadbaj z nami o Siedlisko. Przed wyjazdem prosimy o posprzątanie boxu (pozmywanie naczyń, zdjęcie poszewek z kołder i poduszek) oraz wyrzucenie nieczystości do pojemników na śmieci na zewnątrz.

GOŁUBOWSZCZYZNA Pogoda

Atrakcje okolicy

Okolice Siedliska to doskonałe miejsca do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, pozwalającej na odkrywanie smaków i zapachów wielokulturowego. Jest tu niezwykle spokojnie, ponieważ wioski w tej części Polski leżą wśród rozległych lasów, z dala od ruchliwych dróg i miast. Dla turystów zmotoryzowanych atrakcją będzie samochodowo-motocyklowy szlak sakralny, który pozwoli odkrywać wielokulturowość Podlasia. Region słynie z cudownych źródełek, które są istotnym elementem kultury ludowej. Znajdują się m.in. w Grabarce, Hodyszewie czy Wasilkowie. Będąc w okolicy warto zobaczyć miejsce kultu prawosławia – Świętą Górę Grabarkę, Ziołowy Zakątek w Korycinach, Muzeum Rolnictwa i stary młyn wodny z 1850 r. w Ciechanowcu, wciąż sprawny technicznie i uruchamiany na specjalne okazje. Proponujemy również wycieczkę do Kopalni Kredy w Mielniku, w rejon Podlasia Nadbużańskiego, z malowniczo położonymi miasteczkami i meandrującą wśród łąk rzeką Bug. Hajnówka, nazywana bramą Puszczy Białowieskiej oddalona jest od Rogacz o 40 km. Warto ją odwiedzić ze względu na żubry jak również na unikalne w skali kraju imprezy cykliczne: Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej czy Festiwal Pieśni Poetyckiej „Mistrza Okudżawy Hajnowskie Śpiewanie”.

Atrakcje dla dzieci

Na terenie Siedliska jest spokojny teren do biegania, budowania szałasów z patyków i plecenia wianków z polnych kwiatów. W sezonie atrakcją będą ogniska i pluskanie się w Nurczyku, do którego dostęp jest bezpośrednio z terenu Siedliska. Trochę dalej, w pobliskich Repczycach znajduje się Zalew na rzece Nurzec, gdzie można bezpiecznie wypoczywać na strzeżonym kąpielisku, wędkować, uprawiać sporty plażowe, wypożyczyć sprzęty pływające. Są tu boiska do piłki siatkowej i koszykówki, miejsca na ognisko, plac zabaw dla dzieci, natryski i sanitariaty oraz kojce dla piesków.
Niewiele dalej, we wsi Dubicze Cerkiewne znajduje się Zalew Bachmaty. Fani wodnych atrakcji mogą wybrać się również do Aqua Parku w Hajnówce. Warto zajrzeć też do Orzeszkowa, na skraju Puszczy Białowieskiej, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą na własne oczy zobaczyć Chatkę Baby Jagi i przeżyć tam niezapomnianą przygodę z bajki.

Wyżywienie

W ecoboxach są aneksy kuchenne z niezbędnym wyposażeniem, by we własnym zakresie, wygodnie przygotować posiłki. Najbliższe sklepy znajdują się w Czeremsze i Milejczycach. Babkę ziemniaczaną polecamy zjeść w drodze do Grabarki, Smak Podlasia – Ostoja Szumiłówka. Na kawę wpadnijcie do Gminnego Ośrodka Kultury w Czeremsze. Jest tam kawiarenka, są tam również organizowane ciekawe warsztaty z wyplatania ze słomy, ceramiki… Jeśli nie macie ochoty gotować ani nigdzie jechać restauracja Lepirożek Catering dowiezie posiłki na miejsce: https://www.facebook.com/Lepirozekcatering

Cennik

Promocyjna cena na otwarcie tylko 199 zł za 2 os. Obserwuj nas na Facebooku, bądź na bieżąco z nowościami i promocjami.

Dojazd

Adres: Gołubowszczyzna, 17-332 Milejczyce
52.29’33.5 23.10’47.3

Z szacunku do zieleni, prosimy o pozostawienie aut w wyznaczonym miejscu.

Znajdź swój ecobox