Arche Siedlisko

Podlasie – Gołubowszczyzna

Podlasie – Gołubowszczyzna

Nasze zalety

Do Gołubowszczyzny przyjeżdża się, by przy ognisku podziwiać blask księżyca odbijający się w Nurczyku, biesiadować na łące pod gołym niebem i leniuchować z książką na leżaku. W Siedlisku poranki spędza się bez pośpiechu, w towarzystwie ptasiego radia delektując pysznym śniadaniem ze świeżych, regionalnych produktów. Warto skupić się tu na detalach, zazwyczaj umykających uwadze – takich jak zapach polnych kwiatów, szelest drzew, czy szum rzek. Upalnym latem można się schłodzić się tu, wychodząc wody niemal prosto z boxów. Tereny w pobliżu Siedliska to również doskonałe miejsca do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, pozwalającej na odkrywanie smaków i zapachów wielokulturowego Podlasia.

Zakwaterowanie

Na rozległej łące otoczonej lasem do dyspozycji gości przygotowaliśmy 8 ecoboxów z malutkimi tarasami, każdy z 2 sypialniami, z 2 podwójnymi łóżkami, łazienką i salonem z aneksem kuchennym, sofą i z podstawowym wyposażeniem, które w zupełności wystarcza do komfortowego wypoczynku. Jest tu mała lodówka, dwupalnikowa płyta indukcyjna, zestaw garnków, naczyń i sztućców. Nasze ecoboxy są całoroczne, posiadają izolację , klimatyzację i ogrzewanie nadmuchowe, regulowane pilotem. Arche Siedlisko jest projektem bezobsługowym. Nie posiadamy na miejscu recepcji. W okresie jesienno-zimowym warto wziąć po uwagę, że boxy nie są stale ogrzewane.

✔️ Wyposażenie boxu – salon z aneksem kuchennym: stół, krzesła, mała sofa, mała lodówka, dwupalnikowa kuchenka indukcyjna, zestaw garnków, sztućców, naczyń (talerze + kubki), patelnia, durszlak, płyn do naczyń, suszarka do naczyń, czajnik, korkociąg, worki na śmieci, szczotka i szufelka, mała miska dla piesków; łazienka: ręczniki, papier toaletowy i mydło w płynie; 2 sypialnie: łóżeczko turystyczne i krzesełko do karmienia (na życzenie), szafa na ubrania, 2 podwójne łóżka, pościel; 2 leżaki, ogrzewanie nadmuchowe i klimatyzacja, dodatkowy grzejnik elektryczny w łazience.

✔️ Teren Siedliska nie jest wybetonowany ani nie ma sztucznych chodników, w czasie intensywnych opadów może być mokry i grząski, warto pamiętać w tym okresie o odpowiednim obuwiu.

✔️ Zapraszamy ze zwierzętami! Za pobyt czworonożnych przyjaciół pobieramy dodatkową opłatę 50 zł/szt., a przez wzgląd na kolejnych gości prosimy, żeby zwierzaki posiadały własne legowiska. Wszelkie zabrudzenia np. pościeli czy zatkany odpływ kanalizacyjny związane z nadprogramową pracą serwisów sprzątających będą obciążone dodatkową opłatą. Prosimy również o sprzątanie po swoich pupilach na terenie Siedliska.

✔️ Zadbaj z nami o Siedlisko. Przed wyjazdem prosimy o posprzątanie boxu (pozmywanie naczyń, zdjęcie poszewek z kołder i poduszek) oraz wyrzucenie nieczystości do pojemników na śmieci na zewnątrz.

GOŁUBOWSZCZYZNA Pogoda

Atrakcje okolicy

Okolice Siedliska to doskonałe miejsca do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, pozwalającej na odkrywanie smaków i zapachów wielokulturowego. Jest tu niezwykle spokojnie, ponieważ wioski w tej części Polski leżą wśród rozległych lasów, z dala od ruchliwych dróg i miast. Dla turystów zmotoryzowanych atrakcją będzie samochodowo-motocyklowy szlak sakralny, który pozwoli odkrywać wielokulturowość Podlasia. Region słynie z cudownych źródełek, które są istotnym elementem kultury ludowej. Znajdują się m.in. w Grabarce, Hodyszewie czy Wasilkowie. Będąc w okolicy warto zobaczyć miejsce kultu prawosławia – Świętą Górę Grabarkę, Ziołowy Zakątek w Korycinach, Muzeum Rolnictwa i stary młyn wodny z 1850 r. w Ciechanowcu, wciąż sprawny technicznie i uruchamiany na specjalne okazje. Proponujemy również wycieczkę do Kopalni Kredy w Mielniku, w rejon Podlasia Nadbużańskiego, z malowniczo położonymi miasteczkami i meandrującą wśród łąk rzeką Bug.

Atrakcje dla dzieci

Na terenie Siedliska jest spokojny teren do biegania, budowania szałasów z patyków i plecenia wianków z polnych kwiatów. W sezonie atrakcją będą ogniska i pluskanie się w Nurczyku, do którego dostęp jest bezpośrednio z terenu Siedliska. Trochę dalej, w pobliskich Repczycach znajduje się Zalew na rzece Nurzec, gdzie można bezpiecznie wypoczywać na strzeżonym kąpielisku, wędkować, uprawiać sporty plażowe, wypożyczyć sprzęty pływające. Są tu boiska do piłki siatkowej i koszykówki, miejsca na ognisko, plac zabaw dla dzieci, natryski i sanitariaty oraz kojce dla piesków.
Niewiele dalej, we wsi Dubicze Cerkiewne znajduje się Zalew Bachmaty. Fani wodnych atrakcji mogą wybrać się również do Aqua Parku w Hajnówce. Warto zajrzeć też do Orzeszkowa, na skraju Puszczy Białowieskiej, gdzie dzieci wraz z rodzicami mogą na własne oczy zobaczyć Chatkę Baby Jagi i przeżyć tam niezapomnianą przygodę z bajki.

Wyżywienie

W ecoboxach są aneksy kuchenne z niezbędnym wyposażeniem, by we własnym zakresie, wygodnie przygotować posiłki. Najbliższe sklepy znajdują się w Czeremsze i Milejczycach. Babkę ziemniaczaną polecamy zjeść w drodze do Grabarki, Smak Podlasia – Ostoja Szumiłówka. Na kawę wpadnijcie do Gminnego Ośrodka Kultury w Czeremsze. Jest tam kawiarenka, są tam również organizowane ciekawe warsztaty z wyplatania ze słomy, ceramiki… Jeśli nie macie ochoty gotować ani nigdzie jechać restauracja Lepirożek Catering dowiezie posiłki na miejsce: https://www.facebook.com/Lepirozekcatering

Dojazd

Adres: Gołubowszczyzna 12, 17-332 Milejczyce
52.49332, 23.17958

Z szacunku do zieleni, prosimy o pozostawienie aut w wyznaczonym miejscu.

Znajdź swój ecobox