Arche Siedlisko

Ekologia jest dla nas ważna

Dziś jesteśmy świadomi jak wielką radość może wnosić przebywanie na świeżym powietrzu.

 

Odwołując się do tego co ważne, pragniemy żyć w zgodzie z naturą i zasadami zrównoważonego rozwoju. Poprzez nasze działania chcemy zmieniać świat na lepsze, krok po kroku. Uważamy, że to jedyna droga ku lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Ekologia jest dla nas ważna

Ecoboxy powstają na bazie kontenerów morskich, którym nadajemy nowe życie.

Wszystkie nasze obiekty zostały  zaplanowane tak, by goście mogli cieszyć się bliskością przyrody. Nie wycinamy drzew, nie karczujemy lasów, wpasowujemy się w otaczającą przestrzeń. Naturalnie, bez barier.

Aranżacja wnętrz naszych obiektów zawiera elementy lokalnego wzornictwa, rękodzieła użytkowego i artystycznego wykonanego przez lokalnych artystów i rzemieślników, również powstałego w wyniku recyklingu.

Nie mamy tradycyjnej recepcji, przez co udało nam się znacznie ograniczyć zużycie papieru.

Produkcja ecoboxów jest scentralizowana, przez co staje się bardziej wydajna – zarówno pod względem organizacyjnym, materiałowym jak i energetycznym. Wszystko to oznacza więc mniejszy wpływ na środowisko, przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego.

Nie znajdziecie u nas TV. Propagujemy za to aktywności na świeżym powietrzu, współpracujemy z lokalnymi społecznościami, organizujemy warsztaty o charakterze ekologicznym np.  biologiczna produkcja żywności, czy wspólne sadzenie lasów.  

Ekologia jest dla nas ważna

Stosujemy rozwiązania zapobiegające marnotrawstwu energii elektrycznej: bezpieczniki priorytetowe, energooszczędne oświetlenie.

Naszym gościom nie proponujemy kosmetyków jednorazowych, w plastikowych opakowaniach. Udostępniamy te w pełni biodegradowalne i nietestowane na zwierzętach.

W trosce o środowisko, ręczniki pierzemy zgodnie z zaleceniami ekologicznymi, mamy również ekologiczną pościel.

Hołdujemy zasadom ruchu slow food, promujemy lokalną kuchnię domową oraz regionalne restauracje.

Ekologia jest dla nas ważna