Arche Siedlisko

Wystawa fotografii | Plener fotograficzny

Piękno Podlasia z perspektywy aparatu fotograficznego

40 lat pracy twórczej Jarosława Jeleńskiego

Zapraszamy na wystawę fotograficzną w Arche Siedlisko Rogacze 72!

W dniach od 9 do 12 maja odbędzie się plener fotograficzny, którego organizatorami są Jarosław i Sławomir Jeleńscy. Z tej okazji zaprosili fotografów z całej Polski, aby dołączyli do nich i mieli możliwość odkrycia oraz uwiecznienia piękna Podlasia, jego przyrody, zabytków oraz malowniczych starych wsi.

Już 10 maja, w piątek, w stodole Arche Siedlisko Rogacze 72, z okazji 40-lecia pracy twórczej Jarosława Jeleńskiego, odbędzie się wyjątkowa wystawa prac braci Jeleńskich. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w bogactwie ich fotograficznej twórczości.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chcących zapoznać się z pracami fotografików! Wstęp na wystawę jest całkowicie wolny.

Jarosław Jan Jeleński

Notka biograficzna

Artysta fotograf Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców i członek Związku Polskich Fotografów Przyrody. Mieszkaniec Bydgoszczy i „nawłocz”, czyli przybysz od 30 lat na Podlasiu we wsi Rogacze.
Fotografuje od ponad 40 lat. Dokumentuje krajobrazy i okazy rodzimej fauny i flory. Tereny jego fotograficznych łowów to Puszcza Białowieska, Bory Tucholskie, Dolina Dolnej Wisły i ukochane Podlasie oraz leżące blisko miasta i wsi Rogacze łąki, lasy i pola. Jego prace nie ograniczają się do wykonywania zdjęcia dokumentalnych. Koncentruje się na planowaniu kadrów, wyborze miejsca i światła oraz pory dnia. Samodzielnie zajmuje się „cyfrowym wywoływaniem” swoich prac, łącznie z ich wydrukiem. Fotografia istnieje dla niego tylko na papierze w formie wydruku, odbitki. Prace jego nagradzane były w licznych konkursach fotograficznych. Jest autorem i współautorem ponad trzydziestu wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz razem z bratem współautorem galerii fotografii na płocie „Pod bocianim gniazdem” w Rogaczach na Podlasiu.

Sławomir Piotr Jeleński

Notka biograficzna

Mieszkaniec Torunia, również „nawłocz” na Podlasiu, jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Miłośnik przyrody i fotografii. Współautor wystaw fotograficznych razem z bratem oraz galerii fotografii przyrodniczej na płocie „Pod bocianim gniazdem” we wsi Rogacze na Podlasiu. Fotografowanie natury jest dla niego sposobem na spędzenie wolnego czasu. W pasji tej najbardziej ceni sobie uchwycenie przemijających chwil.

10 maja – Wystawa fotografii

„Opowieść z Podlasia, naturalnie”

Wystawa prezentuje piękno i różnorodność krajobrazu oraz przyrody Podlasia.
Stanowi ona kontynuację i nową odsłonę naszej wspólnej wystawy „Opowieść z Podlasia”, która prezentowana była w maju 2019 r., w Muzeum w Mielniku.
Eksponowane fotografie powstały w ostatnich 15 latach. Każde ze zdjęć powstało w czasie naszych wspólnych wędrówek po Podlasiu, od Bugu, po Biebrzę i tworzy osobną emocjonalną historię, własną opowieść. Zachwyceni Podlasiem fotografowaliśmy jej bogactwo i różnorodność natury. Na fotografiach można podziwiać malownicze krajobrazy, lasy, zielone łąki i pola, a także obcować z wieloma gatunkami zwierząt i roślin, unikalnych w skali Europy. Podlasie to dla nas miejsce o fascynującej historii i nieskażonych walorach naturalnych.

Dołączcie do nas i razem odkrywajmy piękno Podlasia przez obiektyw aparatu fotograficznego oraz celebrujmy 40 lat pracy twórczej Jarosława Jeleńskiego!