Arche Siedlisko

Pomoc dla Ukrainy

Jesteśmy gotowi do przyjęcia 5000 osób, uchodźców z Ukrainy.

Uruchomiliśmy sztab pomocy dla uchodźców z objętej stanem wojennym Ukrainy. W naszej sieci hoteli oraz w Siedliskach Arche przygotowywane są miejsca dla poszukujących zakwaterowania.
O pomoc mogą starać się firmy, które poszukują miejsca dla rodzin pracowników, sztaby kryzysowe uruchomione w Urzędach Wojewódzkich, fundacje i stowarzyszenia niosące pomoc potrzebującym.

Ponadto w każdym naszym hotelu mamy koordynatora, który będzie zbierał informację o pilnych potrzebach zakwaterowanych, takich jak: środki higieny, leki, żywność dla dzieci, pampersy czy ubrania.
Wszystkich, którzy chcą włączyć się do pomocy Arche zapraszamy do śledzenia konta na Facebooku Fundacji Leny Grochowskiej @fundacjalenygrochowskiej gdzie publikowane będą komunikaty o tym zbiórkach

pomoc dla Ukrainy

Darczyńcy mogą się także zgłaszać pod specjalnym numerem telefonu
535 579 491

Jak mówi Prezes Grupy Arche – Władysław Grochowski – jeśli będzie taka potrzeba, przygotujemy także miejsca noclegowe w naszych salach konferencyjnych, zamówiliśmy w tym celu dodatkowe 1500 materacy.
Obecnie w Hotelach już zakwaterowano ponad 1000 osób, a kolejne miejsca są przygotowywane.

Kontakt do koordynatorów noclegów:
Aleksandra Latek – Mastalerz
+48 533 444 797

Grzegorz Orzełowski
+48 509 512 366

Kontakt dla darczyńców:
Aneta Żochowska
+48 535 579 491

Informujemy, że z bezpłatnych noclegów mogą skorzystać osoby, które posiadają zaświadczenie wydane w przygranicznych recepcjach.
Kontakt do Centralnej koordynacji noclegów:
530 795 403
pomocukrainie@arche.pl

Ważne, aby osoby przekraczające granice zarejestrowały się i posiadały zaświadczenie ze statusem uchodźcy, które uprawnia do bezpłatnych pobytów w naszych hotelach. Dodatkowo zaświadczenie to pozwala także samorządom podejmować decyzje w sprawie pomocy, dlatego prosimy, aby osoby, które pomagają sprawdzały czy wszyscy potrzebujący posiadają ważne zaświadczenie uchodźcy wojennego.

Kto może skorzystać z pomocy:

– Firmy poszukujące zakwaterowania dla rodzin pracowników
– Sztaby kryzysowe urzędów wojewódzkich
– Fundacje, stowarzyszenia organizujące zakwaterowanie dla uchodźców
– Uchodźcy zarejestrowani w recepcjach przygranicznych


Koordynator:
Aleksandra Latek – Mastalerz
+48 533 444 797