Arche Siedlisko

Otwarcie projektu Arche Siedlisko na Podlasiu

Co tak naprawdę jest niezbędne do wypoczynku?

Czy na pewno potrzebujemy tego wszystkiego co i tak często na co dzień mamy w domu? Czy zawsze musimy jeździć w standardowe miejsca: nad wodę lub w góry? Czy ktoś musi codziennie zmieniać nam ręczniki, które nadal są czyste? Tutaj właśnie pojawia się nisza coraz mocniej zagospodarowywana przez agroturystykę indywidualną a od niedawna także przez Arche Siedlisko, realizowane w formule hoteli rozproszonych, których najnowszą lokalizacją są podlaskie Rogacze.

W maju zorganizowaliśmy Rogaczach symboliczne otwarcie projektu na Podlasiu.

Miejsce urzeka naturą i naturalnością. Nie jest wymuszone, nie udaje niczego czym nie jest. Nie jest wypolerowanym na błysk, sztucznym tworem. Dawne budynki siedliska są niemal w takim stanie w jakim zostawili je ostatni mieszkańcy a urok drewna jest niepodważalny. Jest tutaj to, co w Podlasiu najlepsze: stara, ponad stuletnia zabudowa siedliskowa, dziewicze lasy, ostatni mieszkańcy i cisza, jakiej nie ma w żadnym dużym mieście. W nocy niebo jest tak rozświetlone, że gwiazdy wydają się być niemal na wyciągnięcie ręki i trudno to opisać komuś, kto nigdy czegoś podobnego nie doświadczył.

W samych Rogaczach jest obecnie już ponad 20 boksów, w których fabryka Arche zorganizowała miejsca wypoczynkowe.

Te w pełni mobilne i przenośne obiekty nie są tam umieszczone na stałe. Zarówno fizycznie jak i projektowo są i będą przenośne. Dziś będą w tym, jutro w dowolnym, innym miejscu, w myśl jak najpełniejszej realizacji idei recyklingu. Zaproszeni na otwarcie goście i lokalni mieszkańcy byli zauroczeni. Przyjedźcie i sprawdźcie sami niepowtarzalny klimat tego miejsca.