Arche Siedlisko

Festyn i Dni Otwarte Arche Siedlisko w Piłce 

9-10.07.2022

Festyn i Dni Otwarte Arche Siedlisko w Piłce

Piłka, gmina Koszęcin, Śląsk

W dniach 9-10.07.2022 w Piłce, na Śląsku, odbył się Festyn Sołecki połączony z Dniami Otwartymi projektu Arche Siedlisko i Stajni i Leśniczówki w Piłce. Była to fantastyczna okazja do świętowania kolejnego etapu rozwoju projektu Arche Siedlisko w tym regionie Polski. Dzieci i młodzież korzystały z dmuchanych atrakcji, rywalizowały w grze w piłkę nożną, dorośli mogli m.in. wziąć udział w Turnieju Skata, imprezie tanecznej oraz obejrzeć z bliska funkcjonujące już od roku Siedlisko oraz zapoznać się z naszą wizją i planami na przyszłość.

Jeszcze w tym roku planujemy bowiem otwarcie w pobliżu kolejnego Arche Siedliska: Piłka – Boisko. Okolice Piłki i Koszęcina przypadły go gustu naszym gościom – fanom turystyki nieoczywistej i mniej znanych, przepięknych, polskich regionów, dlatego postanowiliśmy rozwinąć nasze przedsięwzięcie w tej samej miejscowości. Już niebawem kolejnych 20 boxów będzie udostępnionych miłośnikom tego regionu. Boxów nie będzie jednak więcej niż 20, ponieważ chcemy uszanować klimat i kameralny charakter tej małej miejscowości. Cisza, spokój, bliskość natury, lublinieckich lasów, czyste powietrze sprzyjają tu rozwojowi turystyki.  Wycieczki rowerowe trasami prowadzącymi przez urokliwe rezerwaty przyrody, urzekające kompleksy leśne, będące ostoją dzikiego ptactwa i jazda konna to bez wątpienia największe atuty tego miejsca. Arche Siedliska stają się zatem idealną bazą wypadową do organizacji wycieczek pieszych, rowerowych czy konnych i odkrywania regionu.

Festyn w Piłce potwierdził jak zwartą grupą są mieszkańcy Piłki i jak bardzo na sercu leży im interes i rozwój tego regionu. Tym bardziej jesteśmy ogromnie wdzięczni za zaufanie i jest nam bardzo miło być wśród takiej społeczności.

Mamy ogromną nadzieję, że okoliczni mieszkańcy równie chętnie jak w imprezie będą uczestniczyć w życiu naszego Siedliska, które stanie się impulsem do rozwoju regionu i popularyzowania lokalnych tradycji, kultury czy walorów kulinarnych. Zapraszamy tutejszych rzemieślników, wytwórców regionalnych przysmaków do współpracy przy naszym projekcie.

Dodatkowo dla mieszkańców okolicy przygotowaliśmy – atrakcyjne zniżki na nasze usługi!

Składamy serdeczne podziękowania za organizację wydarzenia wszystkim zaangażowanym osobom, w tym szczególne dla p. sołtysa (Jan Kandzia) i p. wójta (Zbigniew Seniów) oraz dla gospodarza Stajni i Leśniczówki w Piłce (Adam Kolano).

Do zobaczenia za rok!

Zespół Arche Siedlisko