Arche Siedlisko

Czerwcówka w Arche Siedlisku

09 czerwca 2023

Czerwcówka w Świętokrzyskim

Siedlisko Celiny | Piętek 9 czerwca godz. 14.00
Siedlisko Ujny | Piętek 9 czerwca godz. 16.30
Na długi weekend czerwcowy zapraszamy w Świętokrzyskie. Odpocznij w spokoju otaczającej przyrody, poznaj przepiękne trasy rowerowe Green Velo, zdobądź zamki, poznaj legendy o świętokrzyskich czarownicach i odkrywaj ślady dinozaurów. Dla gości przygotowaliśmy bezpłatne atrakcje. Wpadnij na warsztaty „Zioła w Siedlisku”, dzięki którym poznasz charakterystykę aktualnie rosnących i kwitnących ziół, dowiesz się o ich właściwościach wspomagających organizm, sposobach suszenia oraz spożycia. Warsztaty poprowadzi mgr. inż. Agnieszka Krzysztofowska – zielarka z wieloletnim doświadczeniem.

 

Czerwcówka na Roztoczu

Zumba:
Arche Siedlisko Hopkie – Piątek 9 czerwca godz. 17:30
Arche Siedlisko Typin – Piątek 9 czerwca godz. 19:00
Warsztaty serowe:
Arche Siedlisko Typin / Stodoła – Sobota 10 czerwca godz. 17:00
Zapraszamy również na Roztocze. To prawdziwy raj dla rowerzystów, smakoszy regionalnej kuchni, a także łowców niespotykanych zabytków. Tutaj po prostu nie da się nudzić. Już dzisiaj zarezerwuj pobyt w Arche Siedlisko na Roztoczu, w Typinie lub Hopkiem. Dla gości przygotowaliśmy bezpłatne atrakcje i warsztaty.
10 czerwca 2023

Czerwcówka na Podlasiu

Arche Siedlisko Rogacze 72, stodoła | Sobota 10 czerwca godz. 16.00
Na długi weekend czerwcowy zapraszamy na Podlasie. Dla wszystkich gości naszych tutejszych Siedlisk przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę – warsztaty kulinarne w stodole.
Mieszkańcy Podlasia słyną z swojej serdeczności. Kultura tego regionu związana jest z wieloma tradycjami i obyczajami, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, a gościnność jest tutaj jedną z ważniejszych wartości. Gospodarze często serwują swoim gościom domowe jedzenie, a dumą regionu są zguby. Warsztaty z przygotowywania tego specjału poprowadzą przemiłe Panie z lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.
Zapraszamy do wspólnej zabawy, gotowania i smakowania!
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.